En İyi Limonata Tarifi – Harika Limonata Yapımı Burada

Limonata tarifi yazın kavurucu, bunaltıcı sıcağında sizlere serinlik verecek, tüm yaz sıcağının hararetini giderecek harika bir içecek tarifidir.

Bir zamanlar susayınca ilk akla gelen içeceklerden limonata, birkaç yıl öncesine kadar tahtını farklı içeceklere bırakmıştı. Fakat son zamanlarda krallığını tekrar almaya başladı.

Buz gibi limonlu içeceğin yerini başka ne alabilir ki?

Limonata, limon suyu, şeker ve sudan yapılan bir içecektir. Limonata dünyanın hemen hemen her ülkesinde yapılır ve içilir. Limonun her tarafıyla yapıldığı da olur, özellikle dışarda büfe ve lokantalarda böyledir.

Bu tarife göre, limonlar dilimlenip üzerine şeker atılır ve bekletilir, bir gün gibi bir zaman içerisinde süzülüp posası atılır. 1 porsiyonu 41 kaloridir.

Yazın en güzel şeylerinden biri limonata ve inanın birçok yemeğe de çok yakışıyor.

Ev yapımı limonata ise hiçbir mekanın size aynı lezzette yardımcı olamayacağı kadar güzel.

Bu nedenle bu içerikte evde harika bir limonata tarifi nasıl yapılır, limonata yapımı nasıl olur bunun sırlarını vereceğiz.

Malzemeler

 • 10 adet limon
 • 2 su bardağı toz şeker
 • 5 su bardağı içme suyu
 • 1/2 demet nane
 • 2 su bardağı buz

Püf Noktası

Toz şekeri, rendelenmiş limon kabuğu ve limonlarla birlikte oldukça uzun süre yoğurmanız limonatanın aroması ve ferahlığını arttıracaktır.

Limonata Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Bol suda yıkadığınız 10 adet limonun, kabuklarını rendenin kalın tarafıyla rendeleyin. Beyaz kısımlarını almamaya özen gösterin.
 2. Kabuğu rendelenmiş dört adet limonu ortadan ikiye kesin ve suyunu sıkın. Kalan limonları küçük parçalar halinde dilimleyin.
 3. 2 su bardağı toz şeker ve taze sıkılmış limonların suyunu karıştırın. Rendelenmiş limon kabuklarını, limon parçaları ve ayıkladığınız 1 demet nane yapraklarının yarısını da ekledikten sonra şeker tamamen eriyip, tüm limonların suyu çıkana kadar yoğurun.
 4. Özünün çıkması için bu karışımı tel bir süzgeç yardımıyla bir kaseye süzün.
 5. 5 su bardağı içme suyunu ve kalan nane yapraklarını ekledikten sonra limonatayı buzdolabında soğutun.
 6. 2 su bardağı buz ilavesiyle karıştırdıktan sonra  keyfini çıkararak için. Afiyet olsun!

Benzer Bağlantılar

Limonata Yapımı

Ev Limonatası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir